ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
ТЕМІРТАУ ПОЛИТЕХНИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ
ЦӘК отырысында                                                                                                       БЕКІТЕМІН
  қарастырылды  және келісілді                                                                          Колледж  әдіскері
  ________________________                                                                            _______________
  Мусина А.Д.
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Тақырыбы: Асинхронды электрқозғалтқыштардың  құрылысы 
  және жұмыс істеу принципі 
 Орындаған оқытушы: 
  Р.К. Ибраева 
САБАҚТЫҢ  ЖОСПАРЫ
  Пән  Электротехниканың теориялық негіздері 
Оқытушы_____Ибраева Р.К.__________________
Сабақтың тақырыбы Асинхронды электрқозғалтқыштардың құрылысы және жұмыс істеу принципі
Сабақтың түрі__Жаңа тақырыпты меңгеру сабағы_ Өткізу формасы __сабақ – дәріс______________________________________
Сабақтың әдістемелік мақсаты: сабақты өткізу барысында компьютерлік технологияны қолдана отырып оқушылардың жан-жақтылығын арттыру.
Сабақтың мақсаты
  Білімділік:  Асинхронды электрқозғалтқыштардың құрылысы және  жұмыс істеу принципімен танысу.____
  Дамытушылық: назар аударуын,  техникалық ойлау, зейінділік және есте сақтау қабілетін.
  Тәрбиелік: сабақ  уақытында көңіл бөлмей жинақы болуға, оқушыларда  интеллектуалдық белсенділігін және жан-жақтылығын, тақырыпқа деген  қызығушылығын қалыптастыру және  арттыру __________________________                                                                                                                                                   
Пәнаралық байланыс: «Физика», «Математика» «Электрлік өлшеулер».
  Cабақтың жабдықталуы:   компьютер,  экран, арнайы сабаққа дайындалған бейнематериал, оқу әдістемелері.
Әдебиеттер:
  В.С. Попов, Теоретическая электротехника. М. –  Энергоатомиздат, 1989г.
  В.С. Попов, Теоретическая электротехника. М. –  Энергия, 1978г.
САБАҚ БАРЫСЫ
| №, Сатылар, кезеңдер | 
 Уақыт  | 
 Оқытушы  | 
 
 Оқушылар  | 
| 
 
 1. Ұйымдастыру  | 
 
 3  | 
 Амандасу. Сабаққа дайындығын тексеру, жоқ балаларды белгілеу. Журнал толтыру. Сабақ тақырыбын атайды, оқушыларға сабақ мақсаттарын жеткізеді.  | 
 Тыңдайды, қабылдайды, жазып алады  | 
| 
 
 2.Оқушылардың білімін бақылау және қадағалау, үй тапсырмасын тексеру  | 
 
 15  | 
 Өткен тақырыпқа шолу ретінде экраннан көрсетілген бейнематериалдағы    суреттер бойынша оқушыларға сұрақтар қояды.  | 
 Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.   | 
| 
 
 
 3. Жаңа материалды түсіндіру  | 
 
 
 40  | 
 Бейнематериалды пайдаланып жоспарға сәйкес тақырыпты    түсіндіреді:  | 
 
 Тыңдайды, экрандағы анықтамаларын жазып алады. Бейнематериал арқылы көргендерін талдайды. Конспект жасайды.  | 
| 
 
 4. Өткен материалды бекіту  | 
 
 20  | 
 Өткен тақырыптың қабылдау деңгейін анықтау үшін осы тақырып бойынша электронды түрде easyQuizzy бағдарламасында тест сұрақтарын береді.  | 
 easyQuizzy бағдарламасын қосып тест сұрақтарына жауап береді.  | 
| 
 
 5. Үй тапсырмасын беру және қорытындылау  | 
 
 2  | 
 Жаңа тақырып бойынша тест сұрақтарын құрастыру. Мақсатқа жетуін бағалайды және талдайды. Бағалар қояды.  | 
 Үй тапсырмасын орындау бойынша оқытушы нұсқауын тыңдайды.  | 
