Қазақстанның биік таулары тақырыбын қайталау

Қарағанды облысы , Қарқаралы ауданы , №8 Бесоба орта мектебінің география пәнінің мұғалімі Рысбаев М.Т. география пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары

Пәні: география
Сыныбы: 8 сынып
 Тақырыбы: Қазақстанның биік таулары тақырыбын қайталау
Сабақтың мақсаты:  
Мұғалімдер үшін: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер және географияны оқытуда тиімді  қолдану туралы  көзқарастарын  дамыту, қалыптастыру.
Оқушылар үшін: «Қазақстанның биік таулары» тақырыбы бойынша білім-білік дағдыларының деңгейін, алған білімін практикада қолдана білуін анықтау, өткен оқу материалдарын жүйелеп, талдауға мүмкіндік беру.
Сабақтың міндеті: 
Білімділік: номенклаткралық білім алу дағдысын анықтау, өткен оқу материалдарын жүйелеу, қорытындылау. 
Дамытушылық: Осы тақырыптар арқылы оқушылар логикалық ойлауға , ойын еркін жеткізуге, топпен жұмыс істеуге үйретіледі. 
Тәрбиелік: Топпен жұмыс  арқылы оқушылар бірін-бірі сыйлауға, тыңдай білуге, алған білімдерін өмірде қолдана білуге тәрбиеленеді. 
Сабақтың түрі: Білімді жүйелеу, қорытындылау сабағы. 
Сабақтың әдісі: топтық жұмыс 
Құрал-жабдықтар: Слайд-презентация, жазу құралдары, стикерлер, макеттар
Күтілетін  нәтиже:

  1. Топта жұмыс істей білуі;
  2. Өз көзқарасын дәлелдеп, тұжырымдай білуі;
  3. Алған жаңа ақпараттарын тиімді, ұтымды қолдана білуі;
  4. «Қазақстанның биік таулары» тақырыбы бойынша алған білімін өмірде қолдана алуы.

Сабақтың  барысы:

Сабақтың  кезеңдері

Сабақ  кезеңдерінің  сипаттамасы

Уақыт

I.Ұйымдастыру кезеңі. 

1. «Шаттық шеңбері» барлығы қол ұстасып, бүгінгі сабаққа тілек айтады.
2. Себетке салынған тау суреттерін алып,  тау түрі бойынша төрт топқа бөлу.
3. Сабақтың жүргізілу формасы анықталып, оқушылардың дайындығы тексеріледі (қосымша №1)

1 мин

1 мин

1 мин

ІІ. Мақсатқа бағыттап, ынталандыру

Оқушылар сабақтың мақсатын  анықтап, жұмыс барысымен танысады, топ мүшелерінің рольдері анықталады: «Модератор», «Спикерлер», «Суретшілер», «Таймер» т.с.с.

 

1 мин

IIІ. Топтық жұмыс.

Әр топқа тапсырмалар беріледі, сол берілген тапсырманы топпен талдап, дайындалады (қосымша №2)

Орталарынан бір немесе екі спикер шығып, қорғайды.

10 мин

 

12 мин

VІ. Талантты, дарынды  балаларды  анықтау

 

(қосымша №3)

 

5 мин

VІІ. Сын тұрғысынан ойлау

Веен диаграммасын қорғамас бұрын, топта талдап, стикерлерді жапсырады  (қосымша №4)
Орталарынан бір спикер шығып, талдайды

5 мин

4 мин

VІІ. Жиынтық бағалау
Критериалды бағалау
Формативті бағалау

Алдыларына берілген бағалау парағы бойынша өздерін бағалайды (қосымша №5)
Жақсы, белсенді қатысқан оқушыларды смайлигтермен
марапаттау және топтарды смайлигтермен бағалау

1 мин

2мин

 

VІІІ. Үй тапсырмасы.

 Тау табиғаты туралы эссе жазу

 

ІХ. Рефлексия

Сабақ бойынша инсерт толтыру  (қосымша №6)
Стикерлерге өздерінің алған бағаларын жазып, тақтадағы тау суретіне жақсы және өте жақсы тау басына, орташа ортасына, төмен баға алғандары етегіне  сәйкесінше жапсырады және стикер  жапсыру арқылы сабақтағы көңіл күйлері анықталады

2 мин

Добавить комментарий