Мақсат: Жеке, топпен жұмыс
жасай отыра, диалогтік әңгімеге қатыса отыра бір-бірінің жұмысын бағалай білуге
үйрету; «Фаст-фуд – денсаулықтың дұшпаны»екенін білу.
Күтілетін нәтиже:
Оқытудың нәтижесі (табыс критерийлері):
1) Төмен деңгейлі оқушы үшін: «Фаст-фуд» сөзінің
мағынасын түсінеді, оған жататын тағам түрлерін атайды
2) Орта деңгейлі оқушы үшін:«фаст-фудтың» жағымды,
жағымсыз жақтарын ажыратады, өз ойын қорытындылайды.
3) Жоғары деңгейлі оқушы үшін:сабақ тақырыбы бойынша
өзіне қорытынды жасайды, дәлелдейді, ақпаратты жүйелейді
Түйінді идеялар:
1) «Фаст-фуд» бізге керек, керек
емес бойынша өз ойларын жеткізу
2) Өз идеяларын ұсыну (топтық жұмыс барысында)
3) мәтін мазмұнын талдай отыра, негізгі ойларын таба білу
4) сабақ бойынша рефлексия жаза білу
уақыт
Сабақ кезеңдері
Педагог қызметі
Оқушы қызметі
Ұйымдастыру
формасы
Бағалау түрі
2 мин
І.Ұйымдастыру
кезеңі
А) амандасу
В) жылы атмосфера
орнату
— Сәлеметсіңдер ме!
-Көңіл-күйлерің
қалай?
-Қазір біз шаттық
шеңберіне тұрып, бүгінгі сабаққа бір-бірімізге жылы тілек айтайық
(шаттық шеңберін
ұйымдастырады, өзі тілек айтуды бастайды)
Тілек айтады
Ойын түрінде
Мұғалім бағасы
4 мин
ІІ. Жаңа сабаққа
кіріспе
Бейнероликті көріп, сабақ тақырыбын анықтаңдар
— Фильм не туралы?
— Онда қандай тамақ түрлерін дайындайды?
— Оларды бір
сөзбен қалай айтуға болады?
Бейнероликті
көреді, тақырыпты анықтайды
Сыныппен
—
2 мин
ІІІ Үй
тапсырмасын тексеру
— Балалар
сіздерге қандай тапсырма берілді?
— Зиянды
тағамдарға нелер жатады?
— (бір слайдта
дұрыс, сәйкес емес суреттер)
Слайдтарын
көрсетеді, зиянды тағам түрлерін атайды
Жұппен
Сынып бағасы (Дұрыс па? Неге?)
3 мин
ІV. Жаңа сабақ
А) топтық жұмысты
ұйымдастыру
В) топ ережесін
еске түсіру
Тез
— Бүгін біз топта
жұмыс жүргіземіз. Ол үшін үш топқа бөлінеміз Бірінші топ: Артур, Александра Захарова, Елена, Егор Ким, Никита. Екінші топ: Виктория, Владимир, Аслан,
Егор Кочергин; Үшінші топ: Диана, Александра
Решетникова, Анна, Ираида, Алексей.
— Сонымен біз
топқа бөліндік.
-Ал топта жұмыс
жасау үшін не керек? Өткен сабақта қандай ережелерді атадық?
-Ережелер не үшін
керек?
(ережелерді еске
түсіріп талқылайды)
Суреттерді
таңдайды, топқа бөлінеді
Ережелерді еске
түсіреді, сұрақтарға жауап береді
Сыныппен
—
2 мин
С) Жаңа сөздікпен
жұмыс
— Бүгінгі
сабақта келесі жаңа сөздермен жұмыс істейміз.
пікірталас-дискуссия
шұғыл- быстро
ағза-организм
ауруға шалдығу, аурады- заболеть
семіздікке шалдығу –страдать ожирением
қатаң тыйым салған
құмар болу-увлекаться
жаңа
сөздерді оқиды, сөз тіркестер құрастырады, жазады
Жеке
—
5 мин+ 2 мин 15
+5 мин
20 мин
Блум таксономиясы
бойынша тапсырмалар беру D) мәтінмен жұмыс