Санның квадраты және кубы

Сыныбы 

3«а»

4  «а»

Пәні

Математика

Еңбекке баулу

Сабақтың тақырыбы

Санның квадраты және кубы

Ұлттық үй жиһазы

Сабақтың мақсаты

Санның квадраты және кубын табуды меңгерту

Қазақ халқының ұлттық бұйымдары жайлы түсінік беру.
Ағаш төсек жасау жолдарын меңгерту

Күтілетін нәтижелер

Санның квадраты және кубы туралы түсінік алады
Тапсырмаларды орындағанда білімін қолданады

ұлттық бұйымдары жайлы түсінік алады
қағаздан ағаш төсек жасау жолдарын меңгереді

Керекті жабдықтар

 оқулық, стикер, рефлексия парағы, суреттер т.б.

оқулық,  суреттер, қайшы,желім,түсті қағаздар т.б.

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

      Мұғалім әрекеті

             Оқушы әрекеті

         Мұғалім әрекеті

          Оқушы әрекеті

Кіріспе

Сабаққа назарын аудару
Қызығушылықты ояту
Суреттер көрсету,сұрақтар беру
 ІІ. Үй жұмысын тексеру
Берілген тапсырманы тексеру

Амандасады
Сабаққа құалдарын даярлайды
Геометриялық фигураларды атайды

 

 

Сабаққа назарын аудару
Ұлттық ою-өрнек түрлерінің үлгілерін білесіңдер?
Ұлттық киімдерді калай көркемдеуге болады?
Қызығушылықты ояту. Киіз үй  жиһаздарының суреттерін көрсету

Сабақтың мақсатын қою,табыс крийтерийлері

Амандасады.

 

Сұрақтарға жауап береді

 

 

 

 

Оқушылар сабақтың критериін өздері айтады;

Негізгі бөлім

Жаңа материалмен таныстыру
Кесте бойынша танысу.
Санның квадраты дегеніміз не?

№2 Көбейтіндімен алмастыру.
№3 Көбейтіндіні алмастыру

 

 

 

Сергіту сәті
№5Теңдеулерді шешу
12*х =140 – 20
12*х = 120
х=120:12

х=10

12*10=140 – 20
120 =120

Өз бетімен танысады.

 

Тақтаға орындайды
№4 Ауызша орындайды

 

 

 

Дәптерге орындайды
№7 Есепті шығарады
9 вольерде – 72 ж
6 вольерде -?ж
72:9 =8 ж
6*8 = 48 ж
Жауабы: 6 вольерде 48 жануар бар.

Мәлімет беру
Ағаш төсек — жатып тынығуға арналған жайлы жиһаз. 

Суреттерін көрсету, жасалу жолын оқулықтан көрсету

Өз бетімен танысады.

 

1.Жасалу реті бойынша өлшемдерін сызады
2. Жеке бөліктерін қияды.
3.Негізгі бүгу сызықтарын қайшымен бастырады
4. 2 дана етіп қиылған бөлшекті төсектің аяқтарының арасына белағаш ретінде жабыстырады.
5.Төсекті ою-өрнектермен безендіреді.

Қорытынды

№10 Бөліндінің мәнін және қалдықты табу

Үйге тапсырма №7ә ,№11

Мұғалімнің көмегімен орындайды

Формативті бағалау.

Бүгінгі сабақтан қандай қызықты нәрсені білдіңдер?
—     Нені үйрендіңдер?
Жиһаз жасау ұнады ма?

Рефлексия

Смайлик арқылы бағалау

 

Рефлексия парағын үлестіру

 

Добавить комментарий