Мектеп алды даярлық

Шығыс Қазақстан Облысы

 Семей қаласы

«№  48  ЖОББМ» КММ

Даярлық тобының тәрбиешісі

Сулейменова Лайла Чакеновна

 

 Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы:   10 саны және  цифры
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 10 көлеміндегі кестелік қосу бойынша алған білімдерін, санды өрнектер, сандарды салыстыру, есеп шығару, берілген есепке кері есептер құрастыру
Тәрбиелік: Сыныптастарына, қасында бірге отыратын достарына көмектесуге тәрбиелеу Оқушылардың бойында елжандылық, еңбексүйгіштік, адамгершілік пен адалдық, шапшаңдық пен тазалық қасиеттерін қалыптырастыру. Бірінің пікірін бірі тыңдауға тәрбиелеу
Дамытушылық: Оқушылардың өзін — өзі бағалауын, есептеп шығару арқылы логикалық ойлауын, шығармашылық қабілеттерін дамыту. Коммуникативтілік құзыреттілігін қалыптастыру
Сабақтың типі: алған білімді тәжірибеде қолдану сабағы
Технологиясы: дамыта оқыту
Сабақтың әдіс — тәсілі: Көрнекілік: демонстрация, иллюстрация, сұрақ — жауап, әңгімелесу, түсіндіру
Сабақтың көрнекілігі: суреттер карточкалар, слайд беттері
Пәнаралық байланыс: дүниетану, әдебиеттік оқу
Пайдаланған әдебиеттер: 1 сынып математика әдістемелігі, Т. К. Оспанов «Математика», Алматы, «Ойнайық та, ойлайық!» 2007ж Алматы, «Ұстаз үні» №18, 2009ж
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
А) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Ә) Сынып тазалағына мән беру
Б) Құрал — жабдықтарын түгендеу
ІІ. Психологиялық дайындық
Қуан шаттан,
Қуанатын күн бүгін.
Қайырлы таң!
Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін!
ІІІ. Тақырып бойынша практикалық жұмыстар:
«Адасқан сандар» ойыны
1. Сандарды 1 — ден 10 — ға дейін рет — ретімен тақтаға орналастыру
2. Сандарды 10 — нан 1 — ге дейін орналастыру
Оқулықпен жұмыс
№1
Өрнектерді пайдаланып, теңсіздіктер құрастыр
№2
Қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастыру
а) Сыныпта 6 қыз бала бареді, оған 3 қыз бала келіп қосылды. Сыныпта барлығы қанша қыз бала болды?
ә) Сыныпта 8 ер бала бар еді. Оның 2 — уі басқа сыныпқа ауысты. Сыныпта қанша ер бала қалды?
№3
Қобдишаны ашып, ішінде тұрған хатты алып оқып беремін.
— Балалар мен орманшы едім. Міне қыс айында ормандағы жан — жануарлардың басында баспанасы жоқ. Соған сіздер үйдің кірпішін қалауға көмектессеңіздер екен деп келдім.
— Я, көмектесеміз
(Әрбір кірпіш 1 тапсырмадан тұрады)
7+0*7 — 0 6+0*6+2 3+2*3+0
5 — 5*5 — 2 4+4*4+0 8+0*8 — 8
4 — 3*2+1 8 — 7*4+2 9 — 9*10 — 1
Орманшы алғысын білдірді. Оқушылар үйдіңкірпішін қалап берді.
Ойын “Кім жылдам”.
Интерактивтік тақтаға шеңберлер беріледі. Оқушылар шеңбердің артында берілген тапсырманы орындап, аққала құрастырады.
№4
— Балалар біз жеміс бағына саяхатқа барамыз ба?
— Ал біз қандай жемісті жақсы көреміз?
— Олай болса, бұтақтың басында тұрған шиені алып жеу үшін төмендегі тапсырмаларды орындауымыз қажет.
Сергіту сәті
Қысқы табиғат құбылыстарын бейнелеу. Аяз, жел, боран құбылыстарына байланысты жаттығулар жасату.
Өзіндік жұмыс
3+1= 3 — 3= 4+2=
10 — 7= 8 — 6= 9 — 4=
8+1= 7+1= 10 — 8=
ІҮ. Үйге тапсырма беру
Үйге тапсырма ретінде №5 140бет.
Ү. Бағалау
Сабаққа белсене қатысып отырған оқушыларды мадақтап, бағалау
ҮІ. ҚОРЫТЫНДЫЛАУ

                                                                                            

 

Шығыс Қазақстан Облысы

 Семей қаласы

«№  48  ЖОББМ» КММ

Даярлық тобының тәрбиешісі

Сулейменова Лайла Чакеновна

 

 Пәні: Математика
Сабақтың тақырыбы:   10 саны және  цифры
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 10 көлеміндегі кестелік қосу бойынша алған білімдерін, санды өрнектер, сандарды салыстыру, есеп шығару, берілген есепке кері есептер құрастыру
Тәрбиелік: Сыныптастарына, қасында бірге отыратын достарына көмектесуге тәрбиелеу Оқушылардың бойында елжандылық, еңбексүйгіштік, адамгершілік пен адалдық, шапшаңдық пен тазалық қасиеттерін қалыптырастыру. Бірінің пікірін бірі тыңдауға тәрбиелеу
Дамытушылық: Оқушылардың өзін — өзі бағалауын, есептеп шығару арқылы логикалық ойлауын, шығармашылық қабілеттерін дамыту. Коммуникативтілік құзыреттілігін қалыптастыру
Сабақтың типі: алған білімді тәжірибеде қолдану сабағы
Технологиясы: дамыта оқыту
Сабақтың әдіс — тәсілі: Көрнекілік: демонстрация, иллюстрация, сұрақ — жауап, әңгімелесу, түсіндіру
Сабақтың көрнекілігі: суреттер карточкалар, слайд беттері
Пәнаралық байланыс: дүниетану, әдебиеттік оқу
Пайдаланған әдебиеттер: 1 сынып математика әдістемелігі, Т. К. Оспанов «Математика», Алматы, «Ойнайық та, ойлайық!» 2007ж Алматы, «Ұстаз үні» №18, 2009ж
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру
А) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Ә) Сынып тазалағына мән беру
Б) Құрал — жабдықтарын түгендеу
ІІ. Психологиялық дайындық
Қуан шаттан,
Қуанатын күн бүгін.
Қайырлы таң!
Қайырлы күн!
Күліп шықты күн бүгін!
ІІІ. Тақырып бойынша практикалық жұмыстар:
«Адасқан сандар» ойыны
1. Сандарды 1 — ден 10 — ға дейін рет — ретімен тақтаға орналастыру
2. Сандарды 10 — нан 1 — ге дейін орналастыру
Оқулықпен жұмыс
№1
Өрнектерді пайдаланып, теңсіздіктер құрастыр
№2
Қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастыру
а) Сыныпта 6 қыз бала бареді, оған 3 қыз бала келіп қосылды. Сыныпта барлығы қанша қыз бала болды?
ә) Сыныпта 8 ер бала бар еді. Оның 2 — уі басқа сыныпқа ауысты. Сыныпта қанша ер бала қалды?
№3
Қобдишаны ашып, ішінде тұрған хатты алып оқып беремін.
— Балалар мен орманшы едім. Міне қыс айында ормандағы жан — жануарлардың басында баспанасы жоқ. Соған сіздер үйдің кірпішін қалауға көмектессеңіздер екен деп келдім.
— Я, көмектесеміз
(Әрбір кірпіш 1 тапсырмадан тұрады)
7+0*7 — 0 6+0*6+2 3+2*3+0
5 — 5*5 — 2 4+4*4+0 8+0*8 — 8
4 — 3*2+1 8 — 7*4+2 9 — 9*10 — 1
Орманшы алғысын білдірді. Оқушылар үйдіңкірпішін қалап берді.
Ойын “Кім жылдам”.
Интерактивтік тақтаға шеңберлер беріледі. Оқушылар шеңбердің артында берілген тапсырманы орындап, аққала құрастырады.
№4
— Балалар біз жеміс бағына саяхатқа барамыз ба?
— Ал біз қандай жемісті жақсы көреміз?
— Олай болса, бұтақтың басында тұрған шиені алып жеу үшін төмендегі тапсырмаларды орындауымыз қажет.
Сергіту сәті
Қысқы табиғат құбылыстарын бейнелеу. Аяз, жел, боран құбылыстарына байланысты жаттығулар жасату.
Өзіндік жұмыс
3+1= 3 — 3= 4+2=
10 — 7= 8 — 6= 9 — 4=
8+1= 7+1= 10 — 8=
ІҮ. Үйге тапсырма беру
Үйге тапсырма ретінде №5 140бет.
Ү. Бағалау
Сабаққа белсене қатысып отырған оқушыларды мадақтап, бағалау
ҮІ. ҚОРЫТЫНДЫЛАУ

                                                                                            

 

Добавить комментарий